Heidi Paabort
KIRJUTISED
Teised seotud artiklid, arvamuslood ja kommentaarid leiad ajalises valikus lisatud lingilt. Kliki pliiatsil!
Viimased väljaütlemised meedias:
- "Eksperdid: kolm suurt viga, mida noortega seoses teeme" Kerli Kõiv, Heidi Paabort, Eesti Päevaleht, 31.08.2018
- "Millistel noortel on suurim risk Eestis hätta jääda" Õpetajate Leht, 15.06.18
- Heidi Paabort vastab kriitikale: töös ei ole “Suure venna eelnõu”, vaid plaan on anda muredega üksi jäänud noortele tugevam abikäsi, Eesti Päevaleht (Delfi), 05.03.2018
- Heidi Paabort Vikeraadio Vikerhommikus avamas NEET-noore temaatikat, Vikerraadio, 07.03.2018
- Heidi Paabort, "Päästerõngas nii Eesti noortele kui ka kohalikele omavalitsustele" Õpetajate Leht, 9.03.2018
- Heidi Paabort Terevisioonis tutvustamas NEET-noorte temaatikat, Terevisioon, ERR, 15.03.2018
- Eesti vajab Noorte Tugila programmi, EANK, 16.01.2018
- Noorte probleem on sotsiaalsete oskuste puudumine, ERR arvamuslugu, 07.06.2017
- Kuidas ühildada pere- ja tööelu ehk üks päev noorte eestkostja elust, Vooremaa, 20.05.2017
- Tegevuseta noored ei oska tihti eesmärke seada, Eesti Päevaleht, 19.04.2017
- Noorte Tugila juht: Eestis võib noor väga lihtsalt sattuda tõrjutud olukorda, Eesti Päevaleht, 02.03.2017
Eesti ANK, 2020
Roll: Programmijuht
Noored, kes ei õpi ega tööta (NEET) on pälvinud viimastel aastatel üha suuremat tähelepanu. Raporti eesmärk on analüüsida statistiliste andmete alusel 2019. aastal Noorte Tugilas osalenud noorte profiili, teenuse dünaamikat ja koostööd. Analüüs on tehtud Noorte Tugila seiresüsteemi Logiraamatu näitel.
Eesti ANK, 2020
Roll: Analüüsija
Eestis on 288 noortekeskust. 2020. aasta kevadel viidi läbi Eesti noortekeskuste kaardistamine, et saada infot noortekeskuste struktuuri, taristu ja vahendite olukorra kohta. Lisaks uuriti noorsootöötajate arvu, koormust, haridustausta ja motivatsiooni töös noortega.
Eesti ANK, 2018
Roll: Programmijuht
Noored, kes ei õpi ega tööta (NEET) on pälvinud viimastel aastatel üha suuremat tähelepanu. Raporti eesmärk on analüüsida statistiliste andmete alusel Noorte TUgilas osalenud noorte profiili, teenuse dünaamikat ja koostööd. Analüüs on tehtud Noorte Tugila seiresüsteemi Logiraamatu näitel.
Eesti ANK, 2017
Roll: Kaasautor
Eesti ANK poolt on valminud juhend-dokument (mai 2017), mis võtab kokku Noorte Tugila programmi olemuse ja praktika. Ühelt poolt on see materjal, mida saavad Noorte Tugila spetsialistid kasutada oma töös, teiseks nt tudengid, kes teevad koolides lõputöid NEET-noorte/ Tugila teemal või hakkavad alles kooli astumiseks esitama oma ideed nt magistritööks. Siit leiate kindlasti olulist materjali, millele viidata. Head lugemist ja loodetavasti äratundmist. See on Noorte Tugila tegijate ühine looming.
Eesti ANK, 2017
Roll: Programmijuht
Noored, kes ei õpi ega tööta (NEET) on pälvinud viimastel aastatel üha suuremat tähelepanu. 2012. aasta Eurofondi raport tõstatas Euroopa tasandil poliitiliselt olulise küsimuse noorte ühiskondlikust kaasatusest. Uuringutulemuste põhjal selgitatakse, kui palju on NEET-noori ning millised on peamised riskitegurid NEET-noore staatuse tekkel. Analüüs on tehtud Noorte Tugila seiresüsteemi Logiraamatu näitel.
Eesti ANK, 2016
Roll: Programmijuht
Eesti ANK poolt 2014-2016 koordineeritud projekti “Riskilaste toetusprogrammi rakendamine läbi noortekeskuste” eesmärk oli parandada läbi noortekeskustele loodud spetsiaalsete meetmete 7 kuni 26-aastaste noorte heaolu ja kaasatust üle Eesti. Kokku rakendati tegevusi 86-s noortekeskuse teeninduspiirkonnas. Projekti üheks tulemuseks oli noortekeskustele suunatud abimees “Uued lõiked noorsootöös” oma töö paremaks korraldamiseks.
Euroopa Komisjon, 2015
Roll: Kaasautor
Tegemist on Euroopa Komisjoni juures oleva ekspertgupi raportiga, millised võimalused on noorsootöö kaudu noorte toetamisel, eriti haridusest tööellu suunduvaid.
Raportis on ka Noorte Tugila näide.
SANA, 2013
Roll: Kaasautor
Artikkel: Noorsootöö noortekeskustes
Noorsootöö õpik on koostatud noorsootööd õppivatele üliõpilastele ning ka noorsootööd juba elluviivatele spetsialistidele – noortekeskuste töötajatele, huvi- ja ringijuhtidele ning huvikoolide õpetajatele, noortejuhtidele ja teistele. Õpik aitab ühtlustada arusaamu nii noorsootööst laiemalt, noorsootöötegevustest kui ka noorsootöötaja rollist.
Eesti ANK, 2020
Roll: Programmijuht
Noored, kes ei õpi ja ei tööta on pälvinud viimasel ajal üha enam tähelepanu ja sel põhjusel on kohalikud omavalitsused aina enam loomas noortele toetavaid teenuseid. Käsolev juhend annab KOVidele Noorte Tugila kogemusele toetudes suuniseid antud teema kohta.